Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach Twojej przeglądarki.

 

Microsoft Dynamics NAV 2013

Dnia 17 czerwca 2013 miała miejsce polska premiera najnowszej wersji systemu Microsoft Dynamics NAV 2013. W najnowszej wersji wprowadzono szereg udogodnień oraz usprawnień mających na celu zwiększenie elastyczności rozwiązania, podniesienie produktywności, a także uproszczenie obsługi i poprawę współpracy wewnątrz organizacji. Poniżej przedstawiamy wybrane nowe funkcjonalności wybranych obszarów Microsoft Dynamics NAV 2013.

Zarządzanie finansami Microsoft Dynamics NAV 2013 dostarcza bogatą funkcjonalność, pozwalającą lepiej kontrolować własny biznes dzięki narzędziom lepszej wizualizacji oraz analizy tego, jak dany biznes się kształtuje. Rozliczanie Kosztów w NAV 2013 daje klentom wydajne narzędzie do kontroli ich kosztów przez wizualizację i wgląd w budżetowane oraz aktualne koszty działań, wydziałów, produktów oraz projektów.

Przedsiębiorstwa muszą mieć możliwość identyfikowania odchyleń od budżetu tak szybko, jak tylko się pojawią, aby jak najszybciej podjąć odpowiednią akcję. Synchronizacja informacji o kosztach z Księgą Główną, a następnie alokowanie tej informacji w różne centra kosztów oraz obiekty kosztów za pomocą modułu Rozliczania Kosztów w NAV 2013 dostarcza dokładny i natychmiastowy przegląd kosztów firmy, włączając w to informacje o pochodzeniu kosztów, wydziałach, projektach i zapasach a także o ich rozliczeniu. Menadżerowie mogą zobaczyć to jak radzi sobie firma – czy przynosi dochód czy nie – a co mało, mogą mieć tą informację w każdym momencie – a nie tylko na koniec roku. Mają dzięki temu możliwość podejmować decyzje szybciej oraz bardziej precyzyjnie w odniesieniu do wydajności, zarządzania kosztami oraz ich redukcji, zmiany cen produktów i usług, a także co do likwidacji danego produktu czy projektu.

Prognozy przepływu środków pieniężnych Dla większości firm, pieniądz jest w centrum uwagi – stanowi esencję prowadzenia dobrze prosperującego biznesu. Właściciele firm muszą rozumieć funkcjonujący w ich przedsiębiorstwach przepływ gotówki, a także również muszą umieć spojrzeć w przód i przewidzieć lepszy lub gorszy bilans środków pieniężnych aby móc umiejętnie zwiększać marże oraz zapewnić sobie profit. Umiejętność przewidywania przepływów pieniężnych prawie zawsze nie jest łatwym zadaniem. Microsoft Dynamics NAV 2013 dostarcza narzędzi które to ułatwiają.

Moduł Cash Flow w NAV 2013 umożliwia w wydajny sposób prognozowanie krótkoterminowych przepływów gotówki. Dzięki tej funkcjonalności można lepiej monitorować wpływy oraz wydatki, a także wykorzystać zgromadzone informacje do podjęcia zapobiegawczych kroków.

Prognoza przepływów pieniężnych w NAV 2013 umożliwia przewidywanie tego jak płynność finansowa – gotówka oraz inne pozycje – będą zmieniać się w czasie. Te elementy razem pokazują bezpośrednią prognozę przepływów pieniężnych.

Zarządzanie magazynem i logistyką Microsoft Dynamics NAV 2013 oferuje nowe funkcjonalności optymalizujące zarządzanie stanami magazynowymi, planowaniem zapotrzebowania (MRP) i logistyki. Rozbudowane wsparcie graficznej analizy dostępności zapasów na magazynie pozwala jeszcze lepiej zarządzać stanami magazynowymi, zaś zaawansowane mechanizmy sugerowania i optymalizacji zamówień usprawniają zarządzanie planowaniem zapotrzebowania i logistyki.

Zarządzanie kompletacją Zarządzanie kompletacją to pakiet nowych możliwości w NAV 2013 który umożliwia firmom w sposób kosztowo-efektywny zredukować stan zapasów zachowując jednocześnie wysoki poziom serwisu klienta. Moduł ten zaprojektowano by wspomagać firmy dostarczające do klientów produkty będące wynikiem nie skomplikowanego procesu, które nie wymagają skomplikowanych ustawień takich jak kompletacja, lekka produkcja oraz tworzenie zestawów. Firmy używające procesów "montaż-na-magazyn” oraz "montaż-na-zlecenie” dzięki tej funkcjonalności będą czerpać wymierne korzyści.

Dostępność zapasów na linii czasu Microsoft Dynamics NAV 2013 dostarcza nowych możliwości wizualizacji danych biznesowych, włączając w to wizualizację wg linii czasu, która dostarcza możliwość przeglądania oraz analizy danych, takich jak dostępność zapasu.

Okno dostępności pokazuje graficznie spodziewany poziom magazynowy dla konkretnego zapasu na linii czasu. Użytkownicy otrzymują natychmiastową projekcję magazynu i sugestie planowania. Funkcje Przeciągnij i Upuść pozwalają łatwo optymalizować sugestie. Funkcjonalność dostępności wg linii czasu daje klientom efektywny sposób na optymalizowanie zamówień oraz kosztów magazynu, co daje im większą kontrolę i możliwość podnoszenia marż. Jest to elastyczne narzędzie, którego możliwości pomagają szybko reagować na zmiany.

Praca przez internet Nowa wersja Microsoft Dynamics NAV 2013 umożliwia użytkownikom dostęp do danych za pośrednictwem Internetu, co jest szczególnie przydatne w przypadku wielooddziałowych, rozproszonych instalacji oraz wykorzystania modelu cloud computing instalacji w chmurze. Co ważne, uruchomienie opcji klienta internetowego nie wymaga dodatkowych instalacji czy konfiguracji – wystarczy zainstalować klienta Microsoft Dynamics NAV na serwerze internetowym i nadać prawa dostępu użytkownikom. Dzięki temu mogą oni wyświetlać i edytować dane z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej i różnych urządzeń mobilnych.

Udoskonalone analizy i raportowanie W nowej wersji rozwiązania firma Microsoft udoskonaliła ponad 700 raportów, zaś 200 raportów rozszerzyła do najnowszego standardu. Dodatkowo rozbudowane narzędzia do graficznych analiz biznesowych zwiększają możliwości użytkowników w zakresie prezentacji danych.

Pozostałe wybrane nowości Nowości w Microsoft Dynamics NAV 2013 to także m. in. możliwość współpracowacy z Microsoft SQL 2012 co zapenia sprawniejsze działanie oraz szybsze obliczenia, integracja z Microsoft Office, Office 365, nowy wygląd zgodny z Windows 8, Microsoft Dynamics NAV PortalFramework dla Microsoft SharePoint 2010 który umożliwia łatwiejszy dostęp do danych.

 • Jesteś zainteresowany
  naszymi usługami?

  Prosimy o wypełnienie prostego formularza i podanie
  numeru telefonu lub adresu e-mail - niezwłocznie się
  z Państwem skontaktujemy.

  btn_formularz.jpg

 • Bądź na bieżąco!
  Dołącz do naszych subskrybentów. 

  Przekonaj się jakie to proste i wygodne. Otrzymasz
  najważniejsze informacje związane z Microsoft Dynamics
  NAV
  wdrażanym i serwisowanym przez Seetech.

  btn_zapisz_sie.jpg