Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach Twojej przeglądarki.

 

Dla kogo system ERP

Efektywność zarządzania firmą rośnie, jeśli poszczególne procesy biznesowe są traktowane jako spójny element całej organizacji. Integracja wszystkich obszarów działalności przynosi korzystne rezultaty. Zastosowanie wsparcia zintegrowanych narzędzi przynosi następujące rezultaty:

Szybka wymiana informacji. W biznesie chodzi o sprzedaż, a specyfika działów sprzedaży wynika z działania opartego na wielu zmiennych. System klasy ERP umożliwia dwukierunkową integrację obszaru sprzedaży z modułami produkcyjnymi. Pochodzące z działu sprzedaży informacje o progozowanych i faktycznych zamówieniach pozwolą lepiej sterować procesem produkcji. Spójność i szybkość dostępu do informacji ma duży wpływ na możliwości optymalizacji planów produkcji.

Wiedza o realnych terminach. W modelu firmy produkcjyjnej jedną z najistotniejszych informacji jest realna, planowana data dostawy do klienta. To czynnik, który często pozwala dostawcy wygrać z konkurencją. Ma on też wpływ na rzetelność i jakość relacji w obszarze sprzedaży. Wspieranie produkcji zintegrownaycm systemem ERP pozwala firmie dokładnie ustalać terminy wykonania produktów. Zaszyte w systemie narzędzia do harmonogramowania produkcji pomagają ustalić kolejność operacji, przeanalizować dostępność surowców i wyliczyć możliwy termin dostawy.

Zmniejszenie poziomu zapasów. Lepsze planowanie w przypadku produkcji przekłada się na skrócenie śreniego czasu realizacji zamówień. Oznacza to możliwość przejścia z "produkcji na magazyn" na "produkcję na zamówienie" i podniesienie wskaźnika rotacji zapasów. Firma ma szansę zmniejszyć koszty związane między innymi z koniecznością utrzymywania powierzchni magazynowej, zapasami lub półproduktami.

Lepsze wykorzystanie zasobów. Kompleksowe planowanie i harmonogramowanie działań pozwala uzyskać korzyści związane z wykorzystaniem dostępnych zasobów. Wdrożenie systemu ERP pozwala podjąć działania optymalizujące również politykę kadrową. Optymalizacja to działania wyprzedzające zmierzające do skrócenia czasochłonności pracy, ale i uruchomione w odpowiednim momencie procesy rekrutacyjne, dzięki którym możliwa jest realizacja większej ilości zleceń. Ważne jest również przeciwdziałanie przestojom.

Koszty pod kontrolą. Pełniąc rolę źródła informacji o przebiegających w firmie procesach, system ERP staje się unkalnym narzędziem umożliwiającym prowadzenie dokładnych analiz efektywności i kosztów. Nowoczesne rozwiązania klasy ERP są wyposażone w funkcje pozwalające budować wilowymiarowe analizy danych - to daje możliwość reagowania na odchylenia kosztów. Pomaga to wykrywać czynniki błedów i źródła ryzyka.

Zapobieganie nadużyciom. Dokładna ewidencja zużycia surowców i zasobów oraz możliwość śledzenia odchyleń od poziomu kosztów pozwalają opracować skuteczne metody monitorowania strat. Monitorowanie kosztów w zestawieniu z informacjami na temat przebiegu podejmowanych działań staje się efektywnym narzędziem przeciwdziałania nadużyciom. Zintegrowany system ERP może przyczynić się do uszczelnienia systemu bezpieczeństwa również w kwestii kontroli pracowników.

Zintegrowane zarządzanie wszystkimi obaszarami przynosi konkretne korzyści. Dotyczą one zwiększenia efektywności, zmniejszenia kosztów jak również obszarów mocno wpływających na wizerunek firmy: dotrzymywania terminów dostaw oraz poprawy relacji z klientami poprzez zapewnienie im lepszej jakości. Dobrze wdrożony, zintegrowany system ERP jest narzędziem pozwalającym budować przewagę nad konkurencją.

Microsoft Dynamics NAV to system dostosowany do potrzeb konkretnej branży, który zapewni firmie dodatkowe korzyści. System oferuje preinstalowane rozwiązania branżowe dla wielu sektorów, takich jak:

 • dystrybucja
 • produkcja
 • handel
 • usługi
 • sektor publiczny

Wysoce wyspecjalizowane rozwiązania zaimplementowane w Microsoft Dynamics NAV, zapewniają szybkie osiągnięcie wymiernych korzyści z inwestycji w system zintegrowany.

 • Jesteś zainteresowany
  naszymi usługami?

  Prosimy o wypełnienie prostego formularza i podanie
  numeru telefonu lub adresu e-mail - niezwłocznie się
  z Państwem skontaktujemy.

  btn_formularz.jpg

 • Bądź na bieżąco!
  Dołącz do naszych subskrybentów. 

  Przekonaj się jakie to proste i wygodne. Otrzymasz
  najważniejsze informacje związane z Microsoft Dynamics
  NAV
  wdrażanym i serwisowanym przez Seetech.

  btn_zapisz_sie.jpg